Červenec 2009

Nové fotky z natáčení HP4

31. července 2009 v 15:34 | MAMLASEK |  HP4
Na několik nových fotek z natáčení čtvrtého dílu s názvem Harry Potter a Ohnivý pohár se můžete podívat v pokračování článku.

Nové fotky z Ohnivého poháru

31. července 2009 v 15:32 | MAMLASEK |  HP4
Na několik nových HQ fotek z Ohnivého poháru se můžete podívat v pokračování článku.

Několik nových fotek z FŘ

31. července 2009 v 15:28 | MAMLASEK |  Fotky z FŘ
Na několik nových HQ fotek z Fénixova řádu se můžete podívat v pokračování článku.

Slaví Richard

31. července 2009 v 0:00 | MAMLASEK
Dnes slaví své 62. narozeniny herec Richard Griffithes, kterého známe jako strýce Vernona.

Všechno nejlepší!!!

Slaví J.K.

31. července 2009 v 0:00 | MAMLASEK
Dnes oslavuje narozeniny samotná autorka Harryho Pottera - J.K.Rowlingová. Joanne má dnes 44 let.

Všechno nejlepší Harry!!!

31. července 2009 v 0:00 | MAMLASEK
Dneska slaví narozeniny postava Harryho Pottera. Harry se narodil 31.7.1980 a je mu tudíž 29let.

"Mají Bradavice problémy s alkoholem?"

30. července 2009 v 22:05 | MAMLASEK |  NOVINKY
Tara Parker-Popová z novin New York Times napsala článek, jehož hlavním tématem je hledání odpovědi na otázku "Mají Bradavice problémy s alkoholem?" - A to právě v souvislosti s tím, co považuje za pití ve filmu Harry Potter a Princ Dvojí Krve.

Článek začíná konstatováním, že mnoho rodičů bude pravděpodobně překvapeno, jakou hvězdnou roli získal v nové potterovce alkohol. V jedné scéně za druhou můžeme vidět mladé čaroděje i jejich dospělých učitelů jak se nalévají různými druhy alkoholických nápojů na uklidnění nervů, posílení odvahy a utišení bohužel.

Autorka pokračuje:
Pití jsme mohli vidět i v předchozích potterovkách, ale tento díl to vynesl na novou úroveň. V jedné scéně si Harry, Ron a Hermiona objednají v krčmě pivo. Přestože nikdy nebylo zcela jasné, zda je pivo alkoholické, zdá se, že má vliv na normální rezervovanou Hermionu, která je v náladičce a hodí ruce kolem chlapců.
Jak matku desetiletého dítěte mě zarazilo reakce mladých lidí v kině. Chechtali se na Hermionin přblblý úšklebek a později se smáli, když Hagrid pod vlivem alkoholu upadl do bezvědomí. I když si nemyslím, že moje dcera zcela pochopila, o co jde, přemýšlela jsem, jak budou reagovat jiní rodiče, vychovatelé a odborníci na závislosti.
Liz Perleová, matka dvou chlapců v teen věku a šéfredaktorka Common Sense Media (Média zdravého rozumu), které recenzuje knížky, filmy a webové stránky zaměřené na dětskou cílovou skupinu, řekla, že byla znepokojena tolika scénami zobrazujúcimi alkohol, protože by mohly posloužit jako příklad hodný následování. "Hermiona je poměrně upnutá mladá dáma, ale jistá dávka jetelového piva ji osvobodí," řekla. "Odkaz, který to zanechává, je ten, že alkohol ti dodá tekutou odvahu na to, aby si objala chalana, který se ti líbí, když se toho obávat."
...
Obecenstvo mimo Spojených států může na tyto opilecké scény reagovat odlišně. V Anglii je věková hranice legální konzumace alkoholu 18 let, ale už 16 let si mohou objednat alkohol k jídlu. (Ačkoliv i podle tohoto pravidla by teenager ve filmu porušovali zákon - během scény v krčmě se nepodáválo žádné jídlo.)

Reakce Warner Bros.?

Scény s alkoholem jsou otevřené pro různé interpretace. Jedním z našich hlavních cílů při přenášení Harryho Pottera na filmové plátno je zůstat co nejvěrnější literární předloze tak, jak ji vytvořila JK Rowlingová, uvedla společnost v e-mailovém odkazu s poznámkou, že na čarodejnícky svět by neměl používat stejné normy jako na skutečný.

Reakce JKR?
Její mluvčí oznámil, že JKR momentálně není k dispozici na to, aby poskytla komentář.


Změna je život

30. července 2009 v 20:11 | MAMLASEK |  Moje zprávy vám
Jak už napovídá nadpis, řídila jsem se heslem "změna je život", a tak jsem se rozhodla opět změnit vzhled blogu. Tento vzhled "Rona a Hermiony" tu bude minimálně než se vrátím z dovolené, na kterou odjíždím za týden.

Doufám, že se vám vzhled líbí, je světlý a poměrně jednoduchý.

Mamlasek ;)

Objevil se FAKE o smrti Emmy Watson!!!

30. července 2009 v 19:37 | MAMLASEK |  Emma Watson / Hermiona
Spoustě fanouškům Harryho Pottera se nejspíš nedostávalo slov, když narazili na novinku která hlásila: Emma Watson zemřela.

Je potvrzeno, že Emma Watson je živá a zdravá. Je zajímavé, jak si dokážou lidé vymýšlet, bohužel, spousta uvěří. Všechny verze jsou si podobné - píše se na nich, že Emma zemřela tragicky při autonehodě.

Oficiální stránky Emmy vydaly prohlášení, že tato zpráva NENÍ pravda, že Emma je živá a zdravá a právě natáčí v Leavesdenu HP7.

PotterWeb.cz - upraveno

Harry Potter stolička za 20 000 libier

30. července 2009 v 16:55 | MAMLASEK |  Rowlingová zbytek
Spisovatelka J. K. Rowlingová pokračuje ve svých dobročinných aktivitách. Poskytla do dražby židli, na níž napsala první dva knižní díly o Harrym Potterovi. Dražila se pro charitativní organizaci Books Abroad, která zdarma posílá učebnice do škol v chudých zemích. Spisovatelka ji ozdobila vlastnoručním podpisem a nápisem "Psala jsem Harryho Pottera, zatímco jsem seděla na židli". Židle byla nakonec vydražený za 20 000 liber.

Organizátor Matthew Ford řekl: "Je to židle, za kterou byste v starožitníctve zaplatili 10 liber, ale historicky je to ve světě Muklis nejdůležitější židle, a pravděpodobně jedna z najvýnimočnejších a nejvzácnějších rekvizit z Harryho Pottera, která kdy byla nabídnuta k prodeji."

Fotky stoličky jsou zde.