Srpen 2006

Odjíždím pryč

21. srpna 2006 v 22:08 | MAMLASEK |  Moje zprávy vám
No jo je to tak. Ráno v 8 už budu na cestě. Takže se nedivte, že sem nebude nic přibívat....
No než přijedu udělala jsem novou soutěž Dollz Najdete ji TADY. Zapojte se... Až se vrátím, dám sem anketku.
Mrkněte se také do GALERIÍ , kde je spousta nových obrázků. Pokud už jste nedočkavý na Fénixův řád koukněte se SEM najdete zde novinky z natáčení a tak.Pokud byste chtěli, abych s vámi udělala rozhovor tak klikněte sem a pošlete mi na email žádost, jak se vrátím pošlu vám rozhovor...
Můžete také hlasovat pro moji dollzku v soutěži na Zuzčiném blogu a to tady - jsem tady jako soutěžící MAMLASEK
Jakékoliv další připomínk mi pište buď pod tento příspěvek nebo na email mhxx@seznam. a POZOR nezapomeňte, že na dollz soutěž mám jiný email a to dollzky2@seznam.cz
Tak jo lidi loučím se s váma a nevím, jak to vydržím bez toho, abych se koukla na novinky a přidávala příspěvky :)

Pápa MAMLASEK


Rozhovor o HP5 s režisérem, Danem a Katei

21. srpna 2006 v 20:02 | MAMLASEK |  ROZHOVORY s HP herci

Režisér David Yates

Jaké vlastnosti, které vám pomáhají v režírování filmů, máte?
Jádrem knih JKR jsou emoce: uvidíme smrt Siriuse - Harry Potter nemá matku ani otce a jediná věc, na které lpí jsou jeho přátelé a kmotr Sirius Black. Myslím, že to, co producenti hledali, když mě požádali, abych dělal tuto práci, bylo to, že si byli jistí, že tento příběh je bohatý na emoce a to je to, co se snažím pro tento film přinést.

Byl jste šokovaný, když vás požádali, abyste pracoval na tomto filmu?

Byl jsem překvapený. Byla to velká pocta. Ale knihy jsem předtím nečetl. Když mi zavolal můj agent a řekl mi, že chtějí, abych se podíval na Harryho Pottera a že mi poslali knihu, šel jsem na procházku podél pobřeží v Cornwallu v jižní Anglii. Přečetl jsem ji za týden a zamiloval jsem si ji. A najednou jsem v tom byl chycen jako všichni ostatní. Pak jsem šel navštívil producenta Davida Heymana, který je opravdu úchvatný. Myslel jsem, že by to mohl být legrační zážitek. A taky že jo, byla to prostě neuvěřitelná legrace.

Co specifického jste udělal, aby byl tento film unikátní?
Pravděpodobně je trochu víc emocionální než ostatní a trošku dospělejší - je to nevyhnutelné kvůli příběhu. V rámci reality kouzelnického světa je to také trochu syrovější, ostřejší, temnější a tužší. A k tomu čím jsem přispěl - myslím, že to bude trochu dospělejší stejně jako kniha.

Harry v tomto filmu dostane svůj první polibek, jak jste přistoupil k této scéně?

Většina štábu pracuje na těchto filmech odzačátku, takže pracují i s Danem od té doby co byl malý. V den, kdy jsme natáčeli ten polibek se všichni shromáždili okolo monitoru. Oni potřebovali vidět ten moment, zažít to. Protože pro ně všechny je Dan opravdu skoro jako syn - viděli ho, jak procházel všemi těmi změnami a jak vyrostl. Docela je dojalo sledování prvního polibku. Byla to velmi zajímavá zkušenost a chtěl jsem to udělat co nejskutečnějii a nejpravdivěji jak jen to bylo možné.

Rozhovor s Katei LEUNG

Procházím se po studicích a zjišťuju, že tady pracuje 1500 lidí na 8 jeviští. Patnáct lidí pracuje v oddělení s rekvizitami - 90% z rekvizit bylo vyrobeno speciálně pro film. Přicházím na Grimmauldovo náměstí a objevím tapisérii s rodokmenem rodiny Blacků, který navrhla sama Jo Rowlingová.
Komnata nejvyšší potřeby v Bradavicích má v tomto filmu zvláštní význam - tady si dá Harry první polibek s Katie Leung, 18-ti letou asijskou herečkou, kterou objevili ve Skotsku. V tomto filmu bude hrát Cho Changovou. Katie je velmi příjemná a skromná.

Bylo snadné hrát s Danem?
Jo, rozhodně. Je energický a vyvolává u vás pocit uvolnění. Celou dobu s vámi mluví a říká vám, že nemáte být nervózní. Je skvělé s ním pracovat.

Změnila se nějak postava Cho od posledního filmu?
Cho má v tomto filmu hůlku, což je ohromné. V posledním filmu se do ní Harry zamiloval, ale měla přítele, takže se nic nestalo. Po tom, co Cedric v Ohnivém poháru zemřel, se její vztah k Harrymu rozvinul. Ačkoli je po celý film trochu zahořklá, protože se nemůže přenést přes smrt svého přítele. A právě tohle komplikuje jejich přátelství a nakonec to končí pohromou.

Líbá Dan dobře?

Ano, líbá dobře, opravdu jsem si to užila.


Rozhovor s Danem :)

Jedno z nových, ještě nedokončených natáčecích míst je atrium - kopie londýnského metra, která bude použita pro poslední bojovou scénu - bitvu mezi Harrym a Voldemortem. Anglická vlajka, kterou mají z Mistrovství světa, visí nad jevištěm.Velká síň je tady nejstarší - stojí tu už osm let a vleze se do ní 350 lidí. Je 40 stop široká a 120 stop dlouhá. Podlaha je zhotovena z yorkského kamene, který byl položen už pro první film. Je to působivé. Druhá nejstarší je tady Nebelvírská společenská místnost. Na portrétech, které visí na stěnách jsou vyobrazeni herci a někteří členové štábu. V Brumbálově pracovně jsou na zdi portréty spících bývalých ředitelů.Některé scény se točily venku na mostu, za nímž bylo modré plátno: je tam Dan, Rupert, Emma, Matthew a Evanna. Režisér chce udělat ještě 15. záběr než je propustí. Daniel je první, kdo odchází. Vysvětluje nám, o co zde šlo:

"Dnes je to mírně hektické, sice jsem už trochu déle zpátky po jeden a půl měsíční přestávce, ale dnes je to Emmin první den. A Rupert byl taky asi tak na měsíc pryč, takže je každý trochu hysterický - proto jsme se tak smáli. A taky jsem o Ruperta zakopl.Točili jsme scénu, která vede k závěru filmu, kde Umbridgeová zmizí v Zakázaném lesa a my se znovu sejdeme s Ronem, Nevillem, Lenkou a Ginny. Potom všichni půjdeme bojovat s Belatrix Lestrangeovou a s Voldemortem. Takže zkoušíme přenést sílu z poslední scény do této, ale dostaneme ji tam."

Jak odlišný je tento díl?
Hodně rozdílný - tahle role pro mě byla větší výzvou oproti minulým dílům. Ne fyzická výzva - ale v rámci hraní, bylo těžší zahát to. A taky je jiné pracovat s Davidem Yatesem - má velmi vysoký klidný hlas a mluví tak měkce. Další rozdíl byl v tom, že jsme uprostřed natáčení museli udělat dlouhou přestávku - měsíc a půl abychom se naučili na zkoušky. Takže produkce to celé uprostřed práce zavřela, což bylo velmi zvláštní, protože se to nikdy předtím nestalo.

Je to snadné vrátit se zpátky po přestávce?

Může to trvat pár dní než se dostanete zpátky do chodu věcí. Ale protože hraju Harryho už tak dlouho, tak mi to připadne velmi snadné. Nedělá mi to problémy vrátit se zpět do pracovního tempa.

Je ti 16. Jaké je to teď hrát Harryho?
Je to stejné. Harry má stejné problémy jako jiné děti v jeho věku. Jenom je to v jeho příběhu více zdůrazněné. Vlastně je toho na něj víc než na průměrného člověka, protože průměrný člověk neumí kouzlit. Díky povaze příběhu žije Harry ve výrazném světe, v jakési zdůrazněné realitě. Myslím, že Harryho nejšťastnější okamžiky jsou šťastnější, než by si kdokoli mohl myslet. A jeho nejsmutnější momenty jsou zase smutnější, než by si lidi mohli myslet.

Můžeš nám říct něco o romantických aspektech filmu?

Je to jakési pokračování toho, co začalo v předchozím filmu. A tentokrát můžu říct, že se to fakt stane. Bylo to ohromné, scéna s prvním polibkem byla ohromná. Bylo to dobré a hodně legrační.

Co říkáš na to, že Katie o tobě řekla, že dobře líbáš?
Můj bože, to byla sranda. Já a Katie - zezačátku jsme byli trochu nešikovní a nervózní, ale udělali jsme to. Bylo to pěkné.

Na kolikátý pokus jste to udělali?

Asi na třináctý.

Ve hře Equus budeš mít svůj jevištní debut. Zahraješ si zde psychycky narušené pomocníka na statku a budeš tu mít taky nahou scénu. Jak pohodlné to pro tebe bude?

Všichni ostatní herci, kteří tuto roli hráli, to udělali, takže kdybych to neudělal, bylo by to pro mě jako bych ani nehrál. Budu neuvěřitelně nervózní, ale je to ve scénáři, takže to musím udělat.

Těšíš se na jeviště?
Bude to nervy drásající, ale taky neuvěřitelně vzrušující. Bude to nová výzva. Je to něco, co jsem nikdy předtím nedělal. Musím trénovat svůj hlas - učit se s ním pracovat. Většina herců jde z herecké školy do divadla a až pak do filmu. Ale já to dělám naopak. Jdu z filmu na jeviště. Je to neortodoxní způsob jak to udělat, ale taky docela vzrušující.

Změnilo tě za ty roky nějak hraní Harry Pottera?

Opravdu nevím, jestli v důsledku toho, že hraju Harryho, proběhla nějaká velká změna v mé povaze. Myslím, že jsem stejně jako většina 10-ti letých vyrost v 17-ti letého. Možná, že jsem vyrostl trochu rychleji než ostatní v mém věku, protože mám po celou dobu kolem sebe tolik dospělých. Většina děti má vztah k dospělým jenom s rodiči a učiteli. Já jsem pracoval s dospělými asi od 11-ti let

.Údajně jsi šestým nejbohatším mužem v Anglii
.
Nechci na to myslet, zkouším tomu nevěnovat pozornost, protože je to všechno vážně spekulace, myslím z větší části.

Co si myslíš o Harryho světě a životě?

Harryho život je pěkně nefér, protože on se nikdy o nic z toho neprosil. Byl vhozen do toho hrůzného světa okolnostmi - ne svou vlastní vinou. Předpokládám, že Harryho situace je tak nefér, protože si to ve skutečnosti vůbec nezaslouží - je to jedna z největších křivd.

PotterHarry.net

Nová Dollz soutěž

21. srpna 2006 v 17:17 | MAMLASEK |  Dollz soutěže
Ahojky. Zítra odjíždím, tak vám tu nechám dollz soutěž. Než se vrátím, můžete mi posílat vaše dollzky a až přijedu dám sem hlasování.

PRAVIDLA:

Vyrobte DOLLZKU (nejlépe TADY)
Dollzka bude na téma - NEBELVÍRSKÁ DOLLZ
Je na vás jak tuto dollzku pojmete. Jestli ji uděláté v barvách Nebelvíru, nebo nějakou charakteristickou pro nebelvír.... to je prostě na vás

Soutěžit může každý.

Až budete mít vaši dollz hotovou tak mi ji pošlete na email (který jsem udělala speciálně pro dollz soutěže)

dollzky2@seznam.cz
Zbytek už je na vás. Tak posílejte dollz, už se těším jak si je budu prohlížet až se vrátím......

Cena za BLESKOVKU

20. srpna 2006 v 22:06 | MAMLASEK |  Bleskovky
Bleskovku vyhrál Newmik, který jako první poslal správné odpovědi....
:) gratuluju

Bleskovka II

19. srpna 2006 v 21:12 | MAMLASEK |  Bleskovky

BLESKOVKA

Odpovězte na otázky, zkopírujte je do emailu a se správnými odpovědmi mi je pošlete na email mhxx@seznam.cz.
Tentokrát vyhrává pouze první.

A nezapomeňte napsat do emailu vaši přezdívku a taky oblíbenou postavu/herce z HP!

1.)Jak se jmenuje bratr Emmy?
2.)Kdo hraje Siriuse Blacka?
3.)Napiš jména režisérů tak, jak postupně režírovali HP včetně pátého filmu. (Bude to tedy 5 jmen, a neboj není to zas tak těžké stačí mrknout na net a je to:) )
4.)Jak Harry vysvobodil Dobbyho?


KONEC!!!!!Výhra za bleskovku 3

19. srpna 2006 v 18:58 | MAMLASEK |  MOJE ocenění
Nějak jsem se rozšoupla a vyhávám teď hodně bleskovek :) tady je další výhra..


Dan v Německém BRAVU

18. srpna 2006 v 16:39 | MAMLASEK |  Daniel Radcliffe / Harry
Už jsem vám se psala, že Dan si zahraje v divadelní hře a že by se tam měl objevit nahý. V německém BRAVU se objevil scan, na kterém je Dan nahý s koněm. Je to fotomontáš. Zmenšila jsem ji sem, aby se mi sem vešla. Potom se také v BRAVU objevil Dan nenalíčený, tak jak ho vyfotili paparazzi.
Tak koukejte a pište svoje názory.......
PotterHarry.net

Výhra za bleskovku :)

18. srpna 2006 v 13:36 | MAMLASEK |  MOJE ocenění
Od Laury -Díky je moc pěkná....
Mamlasek